



























Witamy
Mając na uwadze odwiedzających nas klientów którzy nie zdążyli jeszcze zaznajomić się z pojęciem domu inteligentnego oraz do czego te wszystkie urządzenia służą, jednak chcących zastosować pewne rozwiązania także u siebie w dziale poniżej będziemy prezentować praktyczne zastosowania urządzeń znajdujących się w naszym sklepie dom-inteligentny :
WŁĄCZNIK ŚWIATŁA NA PILOTA

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób sprawić aby w łatwy sposób móc sterować oświetleniem swojego domu, mieszkania czy jakiegokolwiek miejsca posiadającego instalację elektryczną nie wstając z fotela, przeczytaj poniższy tekst.
Potrzebujemy:
- moduł przełącznika np. PAN06, DSC18, FGS-211, TZ76 ...
- pilot z-wave np. Minimote, Funksystem lub bardziej zaawansowanego ZRC100
Jak powyżej widać jeżeli zależy nam wyłącznie na wygodnym sterowaniu oświetleniem nie potrzebujemy Centrali zarządzającej.
Schemat działania jest bardzo prosty, wystarczy wpiąć w obwód elektryczny (w puszkę lub pod przełącznik ścienny) moduł przełącznika i sparować go z pilotem z-wave. Zasada parowania urządzeń wygląda podobnie jak w przypadku popularnego bluetooth w telefonach komórkowych, zatem oba urządzenia wprowadzić w stan nasłuchu poprzez wciśnięcie odpowiednich przycisków na urządzeniach. Po sparowaniu posiadanego pilota możemy zacząć przypisywać oświetlenie do przycisków pilota np.
Kuchnia - przycisk 1 żyrandol, przycisk 2 oświetlenie mebli kuchennych.
Sypialnia - przycisk 3 itd itd...
Piloty z-wave nie są zwykłymi pilotami IR (jak do TV), takimi pilotami możemy wyłączać oświetlenie w kuchni na dole będąc w pokoju na górze gdy zapomnieliśmy to zrobić od razu. Zależnie od wybranego pilota zasięg wynosi do 50 metrów bez konieczności "celowania" w odbiornik.
Główne zalety stosowania tego typu pilotów i odbiorników:
- Prostota - sprawowanie kontroli nad niemal każdym urządzeniem jest możliwe w ciągu kilku minut.
- Modułowość - komunikacja bezprzewodowa w sieci z-wave która pozwala na rozbudowanie o centrale, czujniki, sterowniki rolet itp bez wymiany już posiadanych urządzeń i sterowanie również nimi tym samym pilotem.
- Niewygórowana cena. W odróżnieniu od kosztownych systemów kontroli całego domu, które wymagają specjalnego okablowania i profesjonalnego montażu, bezprzewodowa sieć jest szeroko dostępna i przeznaczona do samodzielnej konfiguracji.
- Mnogość znanych producentów: Fakro, Everspring, Danfoss, Aeon Labs, Fibaro...
- Bezpieczeństwo: AES 128bit
- Możliwość sterowania modułami nie tylko pilotem ale i przez internet czy smartphonem(w przypadku posiadania centrali).